- Дирекції школи:
- Забезпечити неухильне виконання педагогічними працівниками Конвенції ООН про права дитини, Законів України «Про охорону дитинства», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», спільного наказу Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 19.08.2014 року № 564/863/945/577 «Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення» та підвищувати рівень персональної відповідальності класних керівників та вчителів-предметників за дотриманням даного законодавства.
- Забезпечити виявлення випадків жорстокого поводження по відношенню до дітей та своєчасне інформування управління освіти, управління з питань захисту прав дітей, ювенальної превенції про випадки булінгу серед учнів та вжиття конкретних заходів щодо їх попередження та недопущення в учнівському середовищі.
- Включити до посадових інструкцій педагогічних працівників обов’язки щодо проведення роботи спрямованої на запобігання і протидію домашньому насильству та булінгу.
- Розробити план дій з профілактики булінгу серед неповнолітніх в закладах загальної середньої освіти.
- Провести оцінювання службових приміщень (роздягальні, туалетні кімнати, коридори) та шкільного подвір’я на предмет небезпеки.
- Посилити контроль за чергуванням вчителів на перервах.
- Забезпечити організацію та проведення необхідної кількості спортивних змагань, змагань командного типу для учнів підліткового віку, що сприятиме нейтралізації їх гіперактивності та зняттю агресії.
- Класним керівникам
- Припиняти будь-які прояви глузування, насилля, цькування і просто нетолерантного ставлення у класі. Виконувати свої функціональні обов’язки щодо об’єднання класу, згуртування учнів.
- Проводити виховні години з теми «мобінг, булінг» за участю практичного психолога.
- Розповідати учням про наслідки насилля, цькування, про відповідальність за такі дії, формувати у них ефективні стратегії поведінки в таких ситуаціях, вчити, як захистити себе і допомогти іншому.
- Практичному психологу Савич С.М:
- У випадках виникнення підозри щодо жорстокого поводження з дитиною або в разі реальної загрози його вчинення вдома, з боку однолітків, працівників закладу освіти або інших осіб керуватися Методичними рекомендаціями щодо взаємодії педагогічних працівників у навчальних закладах та взаємодії з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей (додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 28.10.2014 року № 1/9-557).
- Проводити роботу в напрямку вдосконалення психолого-педагогічної компетентності та підвищення рівня психологічної культури вчителів та батьків для здійснення ефективної взаємодії дорослих з дітьми, побудованої на засадах довіри.
- Інформаційно-просвітницьку роботу серед дітей та учнівської молоді спрямовувати на формування стандартів позитивної поведінки та недопущення проявів шкільного булінгу.
- Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Директор школи К.М. Дубницька